השאירו פרטים ואחזור אליכם בזריזות

איך בונים ירוק?

בנייה הירוקה היא בנייה שמקנה לנו את האופציה לבנות – מבלי לפגוע בסביבה.

אך איך היא בדיוק שומרת על הסביבה? האם גם אנחנו מרוויחים מזה? האם זה מייקר את עלות הבנייה? אלו שאלות שעולות לכל מי שמתחיל לבנות..

לפני שנתחיל, חשוב שתדעו – המטרה של בנייה ירוקה, היא בנייה במינימום פגיעה במשאבי הטבע ככל הניתן, הבנייה תהיה מחומרים ידידותיים לסביבה ומחומרים ממוחזרים ותכנון שיאפשר חסכון מקסימלי באנרגיה.

  1. תכנון פתחים לפי כיווני השמש – בתכנון הפתחים אנו נבדוק את המסלול אותה עושה השמש ממזרח למערב, בעונות השנה השונות וכך נדע כמה אור ייכנס לבית במהלך היום, בכיוון צפון, אנו נפתח מפתחים גדולים מכיוון וזהו הכיוון היחידי שאינו חשוף לקרינה, כיווני הדרום, מזרח ומערב, הם חמים מאוד, השמש תהיה מאוד חמה בקיץ אך נעימה בחורף ולכן נפתח חלונות עם אלמנט הצללה שמשתנה לפי כיוון השמש, ממזרח- למערב. תכנון זה, לא דורש מאתנו תשלום נוסף ומעניק ערך מוסף לבית.
  2. בנייה קלה – בנייה מתקדמת יכולה להעניק לנו רמת בידוד גבוהה, וכתוצאה מכך לחסוך באנרגיה בעתיד.. כך לדוגמא שבקיץ ובחורף נצטרך להדליק כמה שפחות את המזגן
  3. אנרגיה סולארית – ישראל מדינה שטופת שמש, אז למה לא לנצל אותה? ע”י העמדת מערכות סולאריות על גג המבנה שלכם, תוכלו לייצר חשמל לעצמכם.
  4. מחזור מים אפורים – מי דלוחין מקורם בכיורי רחצה ומקלחות, במי מכונת כביסה ומי מזגנים, על מנת לעשות שימוש חוזר במים יש לטהרם, בתום תהליך הטיהור ניתן להשתמש בהם להדחת אסלות, להשקיה, למתקני קירור במים, לשטיפת מכוניות ועוד
  5. גגות ירוקים – שמעתם פעם על גג שכולו ירוק? לעיתים קרובות, בבנייה ירוקה נבחר לתכנן גג ירוק, גג ירוק הוא גג נושא צמחייה, הגג מבודד תרמית מצוין, מבודד אקוסטית, מעניק הגנה מקרינת שמנת ישירה ובנוסף- הגג הירוק מושך אליו ציפורים, פרפרים ובע”ח אחרים ומסייע בשימור תחושת הטבע בעיר.

ומה לגביי העלות?

העלות של הבנייה הירוקה תשתנה כלל שנרצה שהבית שלנו יהיה יותר ירוק, עם זאת ההערכה היא כי העלות תתייקר ב- 5% – 8%, תלוי כמה מערכות אקולוגיות נרצה לשלב בבית, אך החיסכון לטווח הרחוק באנרגיה ומים מחזיר בהחלט את עלות ההשקעה.

בבנייה ירוקה הרווחנו – חסכון באנרגיה-חשמל, חסכון במים, בידוד תרמי מצוין, בידוד אקוסטי וניצול מקסימלי של כיווני הרוחות במגרש.

העמדה ותכנון אופטימלי למגרש שלך !

ניצול כיווני השמש והאויר הטבעי במגרש תכנון תוך חשיבה על החצר ופינות הישיבה

אדריכלות שלוקחת בחשבון גם את התקציב שלך

תכנון ירוק מתחיל בהתחשבות בתקציב והשקעתו ב"מקומות הנכונים"

דגש על בידוד הבית התורם לאיכות החיים ולחסכון בחשמל וכסף

השאירו פרטים ואחזור אליכם בזריזות

מאמרים נוספים

תכנון אדריכלי 

נמאס לכם לגור בדירה שכורה? רוצים לקנות בית לכל המשפחה? אם כך, ברור שאתם מבינים עד כמה תכנון אדריכלי חשוב בכל התהליך הזה....
להמשך קריאה

אדריכלים בשרון

החלום שלכם היה לבנות בית והיום, אחרי שהצלחתם לגייס את ההון הנדרש, אתם רוצים להגשים אותו? אם כך, טבעי שתתחילו לחפש כבר עכ...
להמשך קריאה

הרשמו לקבלת צ'יק ליסט מתנה לתכנון ובניית בית

השארו מעודכנים
חברות שיווק דיגיטלי חברות שיווק דיגיטלי